Tävlingsresultat

KLUBBMÄSTARE  METE

 

Juniorer

Herr Seniorer

Herr Veteraner

Damer

1973

Bernt Lundquist

1974

Kjell Anderson

Robert Ahlström

1975

Lars Gustavsson

Klas Bergström

1976

Lars-Åke Danielsson

1977

Hans Larsson

1978

Torbjörn Karlsson

Robert Ahlström

1979

Patrick Rosen

Robert Ahlström

1980

Håkan Persson

Rolf Ohlén

1981

Patrick Rosen

Gunnar Persson

1982

Håkan Persson

Tore Hedman

1983

Håkan Persson

Rolf Ohlén

1984

Håkan Berg

Gunnar Persson

1985

Kent Isaksson

Gunnar Persson

Hans Larsson

1986

Mattias Andrén

Rolf Ohlén

1987

Mattias Andrén

Tomas Sjöström

Hans Larsson

1988

Mathias Lagerqwist

Per Olov Rosen

Hans Larsson

1989

Rolf Ohlén

Gunnar Andersson

1990

Mattias Andrén

Gunnar Persson

1991

Inställt

Inställt

Inställt

Inställt

1992

Hans Larsson

1993

Tomas Sjöström

1994

Kent Nordin

Gunnar Persson

1995

Kent Nordin

Hans Larsson

1996

Kent Nordin

Hans Larsson

1997

Inställt

Inställt

Inställt

Inställt

1998

Kent Nordin

Gunnar Persson

Aino Persson

1999

Joel Karlsson

Kent Nordin

Hans Larsson

Aino Persson

2000

Kristoffer Karlsson

Rolf Ohlén

Gunnar Persson

Aino Persson

2001

Mattias Andrén

Hans Larsson

Aino Persson

2002

Mattias Andrén

Gunnar Persson

Aino Persson

KLUBBMÄSTARE  PIMPEL

 

Juniorer

Herr Seniorer

Herr Veteraner

Damer

1973

1974

Robert Ahlström

Barbro Lundqvist

1975

Anders Gustavsson

Robert Ahlström

1976

Anders Gustavsson

Robert Ahlström

1977

Torbjörn Karlsson

Klas Bergström

1978

Torbjörn Karlsson

Kent Nordin

1979

Peter Kappen

Klas Bergström

1980

Håkan Persson

Kent Nordin

1981

Patrick Rosen

Kent Nordin

Sixten Klotz

1982

Håkan Persson

Rolf Ohlén

1983

Håkan Persson

Rolf Ohlén

1984

Jakko Kuosmanen

Kent Nordin

1985

Kent Isaksson

Kent Nordin

1986

Kent Isaksson

Kent Nordin

Hans Larsson

1987

Kent Isaksson

Klas Bergström

1988

Mathias Andrén

Tomas Sjöström

Hans Larsson

1989

Mathias Lagerqvist

Nicke Bichis

Gunnar Persson

1990

Mathias Lagerqvist

Kent Nordin

Hans Larsson

1991

Inställt

Inställt

Inställt

Inställt

1992

Jocke Sivonen

Kent Nordin

Folke Brandkvist

Inga-Lisa Wahlberg

1993

Anders Nilsson

Kent Nordin

Hans Larsson

Inga-Lisa Wahlberg

1994

Erik Hedelind

Kent Nordin

Folke Brandkvist

Inga-Lisa Wahlberg

1995

Jonas Eriksson

Kent Nordin

Gunnar Persson

Inga-Lisa Wahlberg

1996

Erik Hedelind

Lars Hellberg

Hans Larsson

1997

Lars-Ingvar Dahl

Hans Larsson

Inga-Lisa Wahlberg

1998

Kent Nordin

Hans Larsson

Inga-Lisa Wahlberg

1999

Daniel Pettersson

Staffan Jansson

Hans Larsson

Aino Persson

2000

Jesper Zeilot

Kent Nordin

Lars-Ingvar Dahl

Lisa Nordin

2001

Lars Hellberg

Folke Brandkvist

Inga-Lisa Wahlberg

2002

Inställt

Inställt

Inställt

Inställt

Nyårs Nappet SFK Vattnan

Årtal SJÖ TOTALT STÖRSTA FISK
1988 V.Laxsjön Rolf Ohlén 1925 gr Gunnar Persson
1989 Sjösjön    
1990 Toften Lars-Ingvar Dahl 2260 gr Klas Bergström 295 gr
1991 Mosjön Lars-Ingvar Dahl 1815 gr P-O Rosen 1470 gr
1992 Kråksjön Hans Larsson 2820 gr Rolf Ohlén 230 gr
1993 Kråksjön    
1994 Hullsjön Hans Larsson 470 gr Rolf Ohlén 245 gr
1995 Toften Klas Bergström 555 gr Henry Remes 315 gr
1996 V.Laxsjön Ulf Andersson 3500 gr  
1997 Kvarnsjön Klas Bergström 735 gr Mattias Andrén 355 gr
1998 Mosjön Lars Hellberg 3745 gr Mattias Andrén 235 gr
1999 Ö.Laxsjön Kent Nordin 1800 gr Mattias Andrén 325 gr
2000 Mosjön Lars-Ingvar Dahl 300 gr Gunnar Persson 170 gr
2001 Lången Tomas Sjöström 480 gr Lars-Ingvar Dahl 560 gr
2002 Ö.Laxsjön Henry Remes 2875 gr Patrik Nilsson 620 gr
2003 Ingen Is    
2004 Mosjön Tomas Sjöström Janne Pettersson
       
       

Information som bidrar till att vi kan göra denna sidan komplett mottages tacksamt, kontakta gärna Anders Moch eller någon annan i styrelsen.

Även DM, SM, NM resultat där någon i klubben har fått en framträdande placering är naturligtvis av intresse.